SSI HAKKINDA
SCUBA SCHOOLS INTERNATIONAL SCUBA DALIŞI ÖĞRENMEYI HERKES IÇIN MÜMKÜN KILMAYA KARAR VERMIŞ BIRKAÇ HEVESLI DALICININ TUTKUSUNDAN DOĞDU

SSI dünyanın dört bir yanındaki dalıcılara, dalış eğitmenlerine, dalış merkezlerine ve turizm tesislerine eğitim, scuba dalış belgesi ve eğitim materyali sağlıyor. 1970’te kurulup giderek büyüyen SSI bugün 30 Bölge Ofisi, 110’u aşkın ülkede en az 2400 uluslararası lokasyonda bulunan temsilcileri ve 25 dilde basılı materyalleriyle hizmet veriyor SSI dalış dünyasında güvenilir bir isim. Biz bu başarıyı ödün vermeden uyguladığımız standartlara ve dalış odaklı metodolojimize borçluyuz.

EĞITIM FELSEFEMIZ

Eğitim Programlarımızın her biri Diver Diamond Metodolojisine dayalıdır. Diver Diamond Metodolojisi, yetkin bir dalıcı olabilmeniz için gereken doğru bilgi, beceri, ekipman ve deneyim merkezinde oluşturulmuştur.

Bilgi

Bilgi korku ve fantezileri gerçek enformasyonla değistirir. SSI Evde Çalışma Toplam Eğitim Sistemi (Tamamen Renkli Öğrenci Kitabı, DVD ve Çalışma Kılavuzu) size güvenlik kurallarını öğretecek ve Eğitmeniniz bu bilgileri “karasal değerler” den “su değerleri” formatına inter-aktif sınıf sunumu ile ilişkilendirecektir.

 

Beceri

İnsanların öğrenebilmesi için iki yöntem mevcuttur Bunlardan birisi şoklama diğeri tekrar yöntemidir. Şok bir şeyi öğrenmek için iyi bir yöntem değildir. Özellikle söz konusu dalış ise bu kabul edilemez. SSI’ın suda öğretimdeki imzası “Tekrar ile Gelen Konfor” dur. Sizi güvenli ve konforlu bir dalıcı yapmak için gerekli becerilerin öğretilmesine zaman ayırmak son derece önemlidir.

 

Ekipman

Birinin dalıcı olabilmesi için en güvenli yollardan birisi yüksek kalitede kendisine uygun Toplam Dalış Sistemi’ne sahip olmasıdır.Alışkın olduğunuz ekipman sizin yetenek ve konforunuzun artmasına neden olacaktır Eğitimler sırasında değişik bir kaç ekipman konfigürasyonu öğreneceksiniz. Bu size kendi Toplam Dalış Sisteminizin seçiminde mümkün olan en iyisini anlama olanağı sağlayacaktır.

 

Deneyim

Eğitimler Bilgi ve Beceriyi geliştirirken deneyim kazanmanın tek yolu dalış yapmaktır. Bu nedenle SSI daha eğitimler sırasında daha fazla açık deniz dalışı yapılmasını teşvik eder. SSI Endüstrinin ön gördüğü asgari dalış sayısı ile yetinmez. Ne kadar çok dalarsanız bu spordan o kadar çok hoşlanacaksınız. O zaman dışarı çıkın yeni dünyaları keşfedin, yeni arkadaşlar edinin ve SSI ile dalmanın neden “Dalış Deneyiminde Son Nokta” olduğunu anlayın!

EĞİTİM METODOLOJİMİZ

Öğrendikleriniz, becerilerinizi kullanmanızı sağlayan gerçeğe dayalı eğitim senaryolarıyla hayata geçecek. Bizim dalış eğitimi konusundaki benzersiz yaklaşımımız:

Tekrarla Gelen Konfor

Eğitiminiz boyunca farklı düzeylerde kazandığınız her beceriyi tekrar tekrar kullandığınız için hareketleriniz şartlı tepkiye dönüşecek, alışkanlığınız haline gelecek! SSI eğitimi, öğrenmeye devam ederken bildiklerinizi unutmamanızı sağlayacak. Sonuç olarak, dalış hafıza ya da beyin jimnastiği haline gelmeyecek, size her zaman zevk verecek.

Sonuç: Dalışı öğrenmek bir eğlence ve sonunda hak ettiğinizi alacaksınız” Dalış Deneyiminde Son Nokta”

TOPLAM EĞITIM SISTEMI

SSI Eğitim Sistemi eğitim almak istediğinizde tüm bilgileri kendi öğrenme hızınızda ve takviminize uygun olarak öğrenmenize imkan verir. Sınıf ve havuz çalışmaları öğrendiğiniz herşeyi pekiştirmeye yöneliktir.

Size uyan bir zamanda ve evinizin rahatlığında Online Eğitim programımıza katılabilir ya da interaktif DVD destekli, baştan sona renkli el kitabınızı okuyabilirsiniz. SSI Toplam Eğitim Sisteminin tüm parçaları, büyük – küçük tüm öğrencilerin keyifli ve çok amaçlı bilgi edinmelerini sağlar. En konforlu eğitim yöntemini kendiniz seçin. Sınıfta, online olarak ya da kendi evinizin konforunda- bu size kalmış.

ULUSLARARASI TANINMA

Scuba Schools International 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren tanımlanmış birkaç eğitim sisteminden biridir. Yedi SSI Programından beşi dalıcılar, ,ikisi de eğitmenler için Uluslararası Standartlarla sertifikalandırılmıştır – ISO 11121 Try Scuba Dalışı için, ISO 28401-1 to -3 Scuba Diver’dan Dive Guide’a kadar, ISO 11107 Enriched Air Nitrox için ve 28402-1 ve -2 Dive Control Specialist ve Open Water Eğitmen içindir. SSI C-Cardları gelecekte de ISO kalite belgesini taşıyacaklar.

 

 

Buna ek olarak, SSI RSTC (Recreational Scuba Training Council) kurucu üyesidir ve dalış toplumunun çıkarlarını sağlamak amacıyla tüm önemli ulusal komitelerde temsil edilir.

SSI ILE SCUBA DALIŞI ÖĞRENEBILECEĞINIZ YERLER KONUSUNDA SINIRSIZ SAYILABILECEK -VE SÜREKLI ARTAN- SEÇENEKLERE SAHIPSINIZ!